Eng - فارسی
چهار شنبه ۳ مرداد ماه ۱۴۰۳
صفحه اصلی
معرفی شرکت
مدیران
محصولات
شبکه فروش
نشریه تجارت و دامپروری
اخبار
سایتهای مرتبط
نظرخواهی
تماس با ما
مقالات و پژوهشهای مفید

کاغذ بهداشتی جوجه
هوف فیت
هیدروکر
اینترا سلنیوم+ای
نوتری میکس
کیت تشخیص باقیمانده ها
آکوا اسید
نوترافیتوپلاس
کالفرول

اخبار مرتبط

 
اینترا نوتریمیکس


اينترانوتريميكس

نوتریمیکس و یک آغاز مطمئن
دستگاه گوارش به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی در بدن(20 درصد از کل انرژی) در هفته نخست پرورش، سرعت رشدی معادل 4 برابر کل بدن پرنده دارد. مهمترین تغییرات مورفولوژیک و فیزیولوژیک که در نهایت به تکامل دستگاه گوارش منجر می شود در چهار روز نخست رخ می دهد. در روزهای پس از تفریخ به دلیل ناکافی بودن ذخایر گلیکوژن در کبد، بدن به منبعی مطمئن برای تامین انرژی نیاز دارد. تاخیر در تامین انرژی اثرات غیر قابل جبرانی چون تحلیل عضلانی و تاخیر در رشد به دنبال خواهد داشت. تغذیه در روزهای نخست همچنین تاثیر بسیار مهمی در تزاید و مهاجرت انتروسیت ها ( سلولهای روده ای ) ایفا می کند.
رشد و تکامل ارگانهای ایمنی اولیه (بورس و تیموس) وابستگی زیادی به تغذیه مناسب در هفته نخست دارد و بیش از هفتاد درصد از کل سلولهای ایمنی بدن ، در دستگاه گوارش قرار دارند. بنابراین تکامل دستگاه گوارش در تکامل سیستم ایمنی بدن پرنده نیز تاثیر گذار است. از سوی دیگر فلور میکروبی دستگاه گوارش نقش کلیدی در فعال سازی ایمنی سلولی و ایمنی همورال دارد.فلور میکروبی همچنین در سلامت عمومی پرنده، مقاومت در برابر عوامل بیماریزا و کاهش تلفات، بهبود در هضم و جذب مواد غذایی و بهبود ضریب تبدیل ، بهبود کیفیت بستر و ...موثر است .در پژوهشهای اخیر نشان داده شده که وزن نهایی پرنده در زمان کشتار، به طور معناداری با وزن گیری هفته نخست در ارتباط بوده است . بنابراین کوچکترین تغییر در شرایط گوارشی در روزهای نخست، تاثیر بسیار عمیقی بر عملکرد نهایی پرنده خواهد داشت.
نوتریمیکس با تامین انرژی و مواد غذایی ضروری ، تحریک و تقویت سیستم ایمنی و تغییر توازن میکروبی دستگاه گوارش به سود باکتری های مفید، آغازی مطمئن و سرانجامی حیرت انگیز را به ارمغان می آورد.

میزان و زمان مصرف
از روز دوم تا پنجم به میزان 300-250 سی سی در هزار لیتر آب آشامیدنی


نوتریمیکس و استرس
به بیان ساده هر نوع انحراف و تغییر در شرایط طبیعی پرورش و تولید را استرس می گویند. استرس باعث بازتوزیع منابع محدود انرژی و مواد مغذی می شود و سلامت و عملکرد پرنده را متاثر می سازد. کلیدی ترین نکته در مدیریت استرس پیشگیری از انواع قابل پیشگیری و به حداقل رساندن خسارات استرس های غیر قابل پیشگیری است. برخی از مهمترین پیامدهای استرس عبارت اند از افزایش نیاز بدن به انرژی ، کاهش مصرف دان ، تضعیف سیستم ایمنی و تحلیل بورس و تیموس ، افزایش دمای بدن ، کاهش رشد و تحلیل عضلانی ، آسیت و ...
متداولترین عوامل استرس زا در سالن های مرغداری عبارت اند از استرس گرمایی ، تهویه نامناسب ، بستر خیس ، تغییر جیره ، مصرف آنتی بیوتیک ، استرسهای فیزیکی و کارگری، کمبودهای تغذیه ای ، بیماریها (بالینی و تحت بالینی) و ... واکسیناسیون

استرس گرمایی به عنوان یکی از مهمترین و شایع ترین عوامل استرس ، علاوه بر پیامدهای ذکر شده ،به دلیل له له زدن پرنده (panting)و ایجاد آلکالوز تنفسی و کاهش میزان کلسیم باعث کاهش کیفیت پوسته تخم مرغ و مشکلات تنفسی می گردد که به ویژه در گله های مادر و تخمگذار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
نوتریمیکس با تامین انرژی و مواد غذایی ضروری (در شرایطی که پرنده تحت استرس حداقل های مورد نیاز خود را دریافت نمی کند) ، تحریک و تقویت سیستم ایمنی و تغییر توازن میکروبی دستگاه گوارش به زیان باکتری های بالقوه بیماریزای دستگاه گوارش، ابزاری بی نظیر برای کنترل پیامدهای زیانبار استرس در اختیار شما می گذارد.

میزان و زمان مصرف
پس از دوره درمان آنتی بیوتیکی ( که به شدت فلور طبیعی دستگاه گوارش را دستخوش تغییر می کند) ، واکسیناسیون ، تغییر جیره ، در شرایط استرس گرمایی و...
یک لیتر در هزار لیتر آب آشامیدنی به مدت سه تا پنج روزنوتریمیکس و انتریت
فلور میکروبی دستگاه گوارش مجموعه ای متنوع از باکتری های مفید و باکتری های بالقوه بیماری زا (سالمونلا ، ای کولای ، کلستریدیوم و..) است. تعداد باکتری های موجود در دستگاه گوارش بیش از ده برابر کل سلولهای بدن پرنده است ! برقراری تعادل و توازن بین جمعیت باکتری های اسید دوست سودمند (نظیر لاکتوباسیل ها) و باکتری های بیماریزا ( که به طور معمول در شرایط اسیدی دستگاه گوارش بی خطر هستند) نقش بسیار مهمی در سلامت و رشد پرنده ایفا می کند. به هم خوردن این تعادل میکروبی به هر دلیل ( استرس ، تغذیه نامناسب و...) باعث به وجود آمدن وضعیتی نامطلوب گوارشی و اننتریت می گردد. آنتریت به هر دلیل و در هر سطحی که اتفاق بیفتد ، خواه در فرم بالینی آن و خواه به صورت یک اننتریت تحت بالینی متعاقب درمان آنتی بیوتیکی، افزون بر تلفات احتمالی، پیامدهای ناگواری نظیر کاهش جذب مواد غذایی ، کاهش تولید در گله های مادر و تخم گذار، کاهش رشد و افزایش ضریب تبدیل مواد غذایی ، افزایش رطوبت بستر ، افزایش آمونیاک ( که خود می تواند مقدمه ای بر بیماری های تنفسی باشد)و ... به همراه خواهد داشت.
نوتریمیکس با اسیدی کردن دستگاه گوارش ضمن کمک به هضم بهتر مواد غذایی (بویژه پروتیین ها) با تغییر توازن میکروبی دستگاه گوارش به زیان باکتری های بیماریزا ، تامین انرژی و مواد غذایی ضروری (در شرایطی که آسیب به مخاط گوارشی امکان جذب موثر مواد مورد نیاز را از پرنده گرفته است.) و با تحریک و تقویت سیستم ایمنی ابزاری منحصر به فرد برای کنترل پیامدهای زیانبار آنتریت در اختیار شما می گذارد.

میزان و زمان مصرف
کنترل : نیم لیتر نوتریمیکس در هزار لیتر آب آشامیدنی به مدت پنج تا هفت روز
پیشگیری: یک لیتر نوتریمیکس در 4هزار لیتر آب آشامیدنی ، دوبار در هفتهاسیدهای کربوکسیلیک
دسته ای از ترکیبات آلی هستند که یک یا چند گروه کربوکسیل در آنها یافت می شود.اسیدهای سبک به خوبی در آب حل می شوند ولی با افزایش زنجیره کربنی از انحلال پذیری آنها کاسته می شود. اسیدهای زنجیره کوتاه می توانند با وارد شدن به چرخه کربس انرژی تولید کنند.
مهمترین ویژگی اسید لاکتیک ، اسید فرمیک و اسید پروپیونیک غیر فعال کردن و کاهش جمعیت باکتری های بیماریزای دستگاه گوارش از طریق اسیدی کردن سیتوپلاسم آنهاست که با تغییر توازن میکروبی به سود باکتری های مفید، پیامدهای مطلوب زیر را به همراه دارد:
-بهبود سلامت روده ای و مقاومت در برابر بیماری های
-بهبود جذب و کارایی مواد غذایی از طریق کاهش رقابت میکروبی
-کاهش تولید آمونیاک و سایر عوامل محدود کننده رشد

مینرال های شلاته
مینرالها نقش بسیار مهمی در مسیرهای بیولوژیک در بدن موجودات زنده ایفا می کنند و در ساختار بسیاری از آنزیمها، هورمونها، ویتامینها و...حضور دارند. مینرالها به اشکال مختلفی در اختیار موجود زنده قرار می گیرند که معمول ترین آنها فرم سولفاته است. فرم سولفاته به سختی قادر به گذشتن از اسید معده می باشد. در مقابل فرم شلاته مس و روی مقاومت زیادی نسبت به اسید معده داشته و جذب و دسترسی بافتی آنها را افزایش می یابد.
مهمترین کارکردهای مس و روی عبارت اند از : تکامل و تقویت سیستم ایمنی ، حضور در ساختار متالو آنزیمها(بیش از 200 آنزیم) و مسیرهای متابولیسمی متعدد، بهبود اشتها ، رشد و حفظ وضعیت مطلوب سیستم اسکلتی و پوششی ( پر و پوست ) ، اثرات آنتی اکسیدانی و...

اسیدهای آمینه ضروری
متیونین ، لیزین ، ترئونین و تریپتوفان آمینو اسیدهای ضروی هستند به این معنا که مانند مینرال ها باید از طریق غذا یا مکمل های غذایی تامین شوند و بدن قادر به تامین آنها نیست. آمینو اسیدهای ضروری با شرکت در ساختار پروتیین ها (آنزیمها ، آنتی بادی ها ، هورمونها و...) نقشهای متعدد و حیاتی در بدن ایفا می کنند که بخشی از مهمترین آنها عبارت اند از : ساخت انواع آنتی بادی و کمک به عملکرد مطلوب سیستم ایمنی ، کمک به تجزیه و هضم مناسب مواد غذایی به ویژه چربی ها، متابولیسم انرژی و ساخت بافتهای عضلانی ، اثرات آنتی اکسیدانی، کمک به ساخت کلاژن و الاستین به عنوان مهمترین اجزای تشکیل دهنده پوست و پر ، بهبود جذب کلسیم و کمک به رشد استخوانها ، بهبود اشتها ، بهبود عملکرد کبد و...

گلوکز
در شرایطی که بدن قادر به تامین انرژی مورد نیاز خود از طریق منابع داخلی انرژی نباشد ، بدن با فعال کردن مکانیسم جبرانی گلوکونئوژنز و با تجزیه بافتهای چربی و عضلانی (که در نهایت به کاهش رشد و افت عملکرد پرنده منجر می شود) سعی در تامین انرژی مورد نیاز خود دارد. تامین انرژی از طریق مکمل های تغذیه ای حاوی گلوکز مانع از این امر می گردد.

کاتالوگ سه لتی فارسی (فایل از روی سرور حذف شده است)

صفحه اصلی - معرفی شرکت - مدیران - محصولات - شبکه فروش - نشریه تجارت و دامپروری - اخبار - سایتهای مرتبط - نظرخواهی - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
بهداشت آب و سیستم آبخوری - بایو سکیوریتی(ایمنی زیستی) - استرس های محیطی و گرمایی - بهبود عملکرد دستگاه گوارش - تقویت ایمنی عمومی و اختصاصی - بیماری های ویروسی - روزهای آغازین پرورش - بهبود عملکرد دستگاه تنفس - اسیدهای آلی - سلنیوم - روی - اخبار اقتصاد دامپروری در جهان و ایران - مزارع مرغ مادر - استخوان ها و پوسته تخم مرغ - گالری
کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت مشاوران دامین طب روز محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی